Jezírka Pánek

Koi farma

Koi farma
Jezírka Pánek
Koi farma

Koi farma

Pro úplnost komplexních služeb pro Vás připravujeme koi farmu na prodej okrasných ryb do zahradních jezírek, především pak oblíbené koi kapry dovozené přímo z od japonských chovatelů. Koi kapři budou různých variet v té nejvyšší kvalitě, ale pro méně náročné i tzv. Euro koi v AAA kvalitě, které svým vzhledem jsou velmi podobné těm z Japonska, ovšem za příznívější ceny.

Na jaře 2021 se můžete těšit na nový import originál koi kaprů z Japonska. Z dalších okrasných ryb bude v nabídce také jeseter hvězdnatý, albín, ruský nebo zlatý karas a další.

Něco málo o koi kapru:
Koi kapr - latinsky Cyprinus carpio haematopterus, japonsky se kapr nazývá  鯉 – koi, přesněji  錦鯉 – nišikigoi čili doslova brokátový kapr vyšlechtěný z divoké žijící formy. První kapři se křížili snad již před cca 2000 lety v Číně. Odtud se pak chov těchto ryb rozšířil do Japonska. V Japonsku se těší koi kapr velké popularitě a je symbolem lásky a přátelství a bohatství.

Nejstarší koi kapr se dožil 226 let, jinak obvykle 30-50 let, ovšem záleží samozřejmě na podmínkách. Pro zajímavost nejdražší koi se vydražil  v roce  2018 přepočtu za 40 milionu kč.
 

Fotogalerie